Kalite Politikamız

Mikron Makina,
* Türk Otomotiv Sanayii’nin tedarikçi firmalarından ve MSFX markalı medikal implantlar üreten bir firma olarak; gerek ürün gerekse sistem kalitesi yönünden talaşlı imalat sektöründe en üst sıralara yerleşme amacındadır. Bu amaç doğrultusunda sürekli iyileştirme faaliyetlerine önem vermekte ve tüm çalışanlar ile birlikte bunun için kesintisiz çaba göstermektedir.
 * Ulusal ve uluslararası standartları esas alıp bu doğrultuda her türlü gelişmeyi bünyesinde toplayarak, çalışılan her sektörde en iyi kaliteye ulaşmayı amaç edinmiş bulunmakta ve üretilen medikal implantlar ile insan sağlığının önemini her an hatırda tutmaktadır.
* Ayrıca medikal ürünlerde hasta güvenliğini en üst noktaya taşıyabilmek için hiçbir ödün vermeyerek firma kültürüne yakışır ürünler üretmeyi hedeflemektedir.
* İlkeli rekabet koşullarında ve uygun fiyatlarla, kaliteli ürünler üreterek müşteri isteklerini eksiksiz karşılayabilme çabasındadır.
Bu amaçlarımıza; toplam kalite ve sürekli iyileştirme anlayışı içerisinde “PLANLAYARAK, UYGULAYARAK, KONTROL EDEREK VE ÖNLEM ALARAK” ulaşmaya çalışıyoruz ve bunun için;
* Milli, bölgesel yasal mevzuatların ve ISO 9001:2015, ISO 13485:2016 standartlarının gereklerini ve müşteri isteklerini yerine getirerek, müşteri memnuniyetini üst seviyelerde tutabilmek için tedarikçilerimiz ile işbirliği yaparak, yönetim kadromuz ve tüm çalışma arkadaşlarımız ile birlikte çaba gösteriyoruz.
* Müşterilerimize her zaman en iyiyi sunarak, hem ürün kalitemizi hem de sistem yönetim kalitemizi daima geliştirme azmindeyiz.
* Kalitenin sadece bir iki kişinin değil, bütün çalışma arkadaşlarımızın uygulama aşamasında benimsemeleri gereken bir kavram olduğunun bilincindeyiz.
* Çalışma arkadaşlarımızın, işbaşı eğitimlerine önem veriyor ve “HERKESİN HERKESTEN ÖĞRENECEKLERİ VARDIR” prensibi ile hareket ediyor ve sürekli eğitimler planlıyoruz ve çalışma arkadaşlarımızın iş yerindeki mutluluğunu önemsiyoruz.
* “HATA OLAĞAN DEĞİLDİR” ve “HATAYI EN İYİ YAPAN GİDERİR” düşüncesiyle personelimizde hata aramanın gerçekçi olmadığının, bunun düşük kalite ve verimsizliğe neden olacağının bilincindeyiz. Biz hataların sebeplerini bulup, birlikte inceliyor ve tekrarlanmaması için gerekli tedbirleri alıyoruz.

* Bütün çalışma arkadaşlarımız ile yukarıdaki hususlara gerekli hassasiyeti gösteriyor ve amaçlarımıza ulaşmak için politikamızı benimsiyoruz.
Şirket politikası olarak belirlenen hususları, Mikron Makina ailesi olarak sorumluluğumuz diye benimseyip, gerçekleştireceğimizi taahhüt etmekteyiz.